اگر غذایتان شور یا شیرین یا بوی سوختگی برنج و یا بوی زیاد سیر گرفت چکار میکنید؟

 

اگر غذایتان شور یا شیرین یا بوی سوختگی برنج و یا بوی زیاد سیر گرفت چکار میکنید؟

 

 

اگر غذایتان شور یا شیرین یا بوی سوختگی برنج و یا بوی زیاد سیر گرفت چکار میکنید؟
 


اگر غذای شما بیش از حد بوی سیر گرفته است می توانید چند برگ جعفری را درون یک صافی چای قرار داده و داخل غذایتان بیاندازید، بوی اضافی سیر گرفته خواهد شد و پس از آن جعفری را از درون غذا در آورید.

اگر برنجی که پخته اید طعم و بوی سوختگی گرفت، یک تکه نان سفید تازه روی برنج قرار داده در ظرف را ببندید، ظرف چند دقیقه بوی سوختگی از بین خواهد رفت.

اگر غذای شیرین پخته اید ولی غذای شما بیش از اندازه شیرین شده است، کمی نمک یا یک قاشق سرکه به آن اضافه کنید، شیرینی اضافه گرفته خواهد شد.

اگر غذایتان شور شده است کارهای زیر می تواند شوری را از بین ببرد:
۱) اگر غذای شما دارای سیب زمینی است برای از بین بردن شوری غذا سیب زمینی های پخته شده داخل غذا را بیرون آورده و دوباره سیب زمینی جدید در آن بریزید، سیب زمینی های جدید شوری را بخود خواهد گرفت و از سیب زمینی های قبلی در غذای دیگر می توانید استفاده کنید.

۲) اگر غذای شما فاقد سیب زمینی است باز هم می توانید چند سیب زمینی داخل غذای شور شده بریزید و سپس آنها را قبل از سرو غذا خارج کنید.

۳) در روشی دیگر می توانید به غذای شور شده یک قاشق سرکه یا یک قاشق شکر اضافه کنید.

 

 

 

گردآوری و تنظیم:گروه سبک زندگی پرشین پرشیا

www.persianpersia.com/lifestyle

روزنامه ابتکار
0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>