ورزشی که قلب دیابت ی ها را ۱۰ سال جوان تر می کند

ورزشی که قلب دیابتی ها را ۱۰ سال جوان تر می کند:

 

ورزشی که قلب دیابتی ها را 10 سال جوان تر می کند - عصر دانش

ورزشی که قلب دیابتی ها را ۱۰ سال جوان تر می کند

ورزشی که قلب دیابتی ها را ۱۰ سال جوان تر می کند

 

بسیاری از افرادی که «دیابت نوع ۲» دارند ماهیچه‌های قلبشان انعطاف‌پذیر نیست و خطر حمله‌ قلبی آنها را تهدید می‌کند.

محققان دانمارکی با بررسی تعدادی از افرادی که مبتلا به دیابت نوع دو بودند، دریافتند فوتبال بازی کردن کارایی قلبی این افراد را بالا می‌برد و فشارخون آنها را کاهش می‌دهد.تحقیقاتی که در دانشگاه کپنهاگن دانمارک انجام شده است نشان می‌دهد انجام فوتبال کارآیی قلب را بالا می‌برد و توانایی ورزشی افرادی که مبتلا به « دیابت نوع دو» هستند را افزایش می‌دهد.فوتبال بازی کردن نیاز به مصرف دارو را در این افراد کاهش می‌دهد. تحقیقاتی در این زمینه در مجله پزشکی و علم ورزش منتشر شده است. این مطالعات بر روی ۲۱ مرد مبتلا به « دیابت نوع ۲» که بین ۳۷ تا ۶۰ سال سن داشتند، انجام شد.«جاکوب اشمیت» مدیر این تحقیقات می‌گوید: «ما متوجه شدیم فوتبال بازی کردن می‌تواند انعطاف قلب را بالا ببرد و باعث شود ماهیچه‌های قلب تا ۲۹ درصد سریع‌تر کار کنند.
این بدین معناست که بعد از ۳ ماه فوتبال، قلب ۱۰ سال جوان‌تر می‌شود. بسیاری از افرادی که « دیابت نوع ۲» دارند ماهیچه‌های قلبشان انعطاف‌پذیر نیست و خطر حمله‌ قلبی آنها را تهدید می‌کند. با انجام فوتبال کارایی قلب ۲۳ درصد افزایش می‌یابد».در ابتدای مطالعات ۶۰ درصد از افراد فشار خون بالایی داشتند اما بعد از برنامه‌ فوتبال نیاز این افراد به دارو بسیار کاهش یافت.هم‌چنین این مطالعات نشان داد که دریافت اکسیژن تا ۱۲ درصد در این افراد افزایش یافت و توانایی ورزشی آنها ۴۲ درصد بالا رفت. بهتر شدن شرایط فیزیکی افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ باعث می‌شود خطر ابتلا به بیماری‌های وابسته به آن کاهش یابد.نتایج تحقیقات علاقه افراد به ورزش را دو برابر کرده است، فوتبال برای افراد مبتلا به دیابت بسیار مناسب است.
ورزش و سلامت – isna.ir  - ورزشی که قلب دیابتی ها را ۱۰ سال جوان تر می کند 

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>