کلسترول ساندویچ مغز برابر با ۸ تخم مرغ

کلسترول ساندویچ مغز برابر با ۸ تخم مرغ:

هر ۱۰۰ گرم مغز حدود ۸۰۰ کالری دارد همچنین دارای چربی بسیار بالایی است و میزان کلسترول خون را افزایش می دهد به طوریکه یک مغز گاو و یا گوسفند به اندازه ۸ زرده تخم مرغ کلسترول دارد.
ساندویچ مغز یکی از غذاهای بسیار پرکالری است به طوریکه میزان کلسترول آن با ۸ زرده تخم مرغ برابری می کند.دکتر خدیجه رحمانی متخصص تغذیه گفت: یکی از معضلات جامعه  امروز تغذیه غلط و به ویژه کم تحرکی است که منجر به شیوع انواع بیماری ها و حتی سرطان ها می شود.

وی افزود: متاسفانه یکی از غذاهایی که بسیار طرفدار دارد ساندویچ مغز است .این نکته بسیار قابل تامل است که بدانید هر ۱۰۰ گرم مغز حدود ۸۰۰ کالری دارد همچنین دارای چربی بسیار بالایی است و میزان کلسترول خون را افزایش می دهد به طوریکه یک مغز گاو و یا گوسفند به اندازه ۸ زرده تخم مرغ کلسترول دارد. همچنین هر یک گرم چربی آن دارای ۹ کالری است.

دکتر رحمانی  گفت: متاسفانه برخی افراد این تصور غلط را دارند که با مصرف آبغوره و یا ترشی پس از دریافت این غذا می توانند میزان جذب چربی آن را در بدن کاهش دهند اما این در حالی است که چربی دریافتی بعداز هضم ، جذب شده و وارد خون می شود بنابراین داشتن یک فعالیت جسمی پس از مصرف غذاهای پرکالری ضروری است.

منبع: باشگاه خبرنگاران -کلسترول ساندویچ مغز برابر با ۸ تخم مرغ
0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>